Nio klar for Bergen, Stavanger og Trondheim

Høsten 2021 åpnet Nio House på Karl Johan i Oslo. Nå skal tre mindre, såkalte «Spaces», være klare for det kinesiske elbilmerket.
I Bergen sentrum skal Nio etablere seg i Strandgaten 15, i samme bygg som Porsche har sitt showroom, skriver Bilbransje24.
Det er ikke kjent hvor stor lokasjonen i Bergen blir, men vanligvis er et Nio Space på 300-500 kvadratmeter.
Kommunikasjonsansvarlig i Nio, Asbjørn Mitusch, bekrefter at Nios første lokale utenfor Oslo åpnes i tredje kvartal i år.
– Lokalene er noe mindre enn de vi har i Oslo, men allikevel av en betydelig størrelse, sier han.
Bilbransje24 kjenner til at Nio har inngått avtale om leie av lokaler i Stavanger og Trondheim i tillegg til Bergen, men selskapet ønsker ikke å gå ut med adressene ennå. Disse skal etter planen åpnes i månedsskiftet september/oktober i år.
Planen er også etablering i Kristiansand, men her har Nio foreløpig ikke funnet et passende lokale.