Pancom Property vil bygge ut hotelleiendom i Horten

Deler av bygget som huser Thon Hotell Horten skal rives og erstattes med en ny hotelldel og boliger. Det åpnes for bygging av næringseiendom på deler av tomten.
LANSERER STORE PLANER I HORTEN: Fra venstre: Frederic Kristoffersen (konsernsjef Pancom), Tiril Sægrov (administrerende direktør Thon Hotel Horten, Hotti Ho (administrerende direktør Pancom Property) | Foto: Pancom
LANSERER STORE PLANER I HORTEN: Fra venstre: Frederic Kristoffersen (konsernsjef Pancom), Tiril Sægrov (administrerende direktør Thon Hotel Horten, Hotti Ho (administrerende direktør Pancom Property) | Foto: Pancom

Pancom Property lanserer nye planer for Horten Hotell, som huser Thon Hotell Horten. Den gamle Grand-delen av hotellet rives og erstattes med en ny hotelldel og boliger. Det legges opp til nyetablering av over 4000 kvadratmeter bruksareal og opp mot 200 hotellrom, fremgår det av en pressemelding.

Pancom AS kjøpte Horten Hotell Eiendom AS mot slutten av 2021, og har siden dette jobbet med videre utvikling av eiendommen i samarbeid med leietaker Norlandia Hotel Group

– Dette blir en betydelig satsning for oss i Pancom Property, sier Hotti Ho. som er administrerende direktør i Pancom sin portefølje for næringseiendom

– Norlandia har vært en pålitelig og stabil leietaker for eiendommen i mange år. På grunn av økt drift og høyere belegg, har det oppstått behov for å utvide kapasiteten og styrke vår posisjon i Vestfold-markedet, uttaler han.

Utbyggingen av hotellet i Horten, med høyere utnyttelse og flere etasjer vil bidra til å frigjøre mer areal til både næringsutvikling og boligutvikling på den eksisterende hotell-tomta. I tillegg til potensiale for utvikling av 18-24 boliger på eiendommen, vil det også bli frigjort meget attraktive arealer ved havneområdet i Horten, som er godkjent for næringsvirksomhet. 

– Her kan vi utvikle attraktive næringsarealer på sikt, med god og sentral beliggenhet, sier Ho 

Den delen av hotelleiendommene som ligger syd for Strandpromenaden kan ifølge Ho huse mer næringsvirksomhet.

Eiendommen skal detaljreguleres og Pancom Property vil ta initiativ ovenfor Horten Kommune om oppstartsmøte for detaljregulering.

Pancom har siden 2014 investert i eiendom i Vestfold, og eier flere næringseiendommer i Horten kommune. 

– Vi er glade for å ha en betydelig utviklingsportefølje innenfor næringseiendom, sier konsernsjef Frederic Kristoffersen i Pancom, som bistår administrasjonen i Pancom Property med utviklingsmuligheter og akkvisisjoner. 

– Vi tror på fremtidig vekst i de ytre regionene rundt Oslo, og er fast bestemt på at avkastning i disse områdene vil være god i årene, sier Kristoffersen

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også