Resultatopptur for Norwegian Property
Norwegian Property oppgir i sin siste kvartalsrapport at resultatet etter skatt for årets tredje kvartal endte på 326,1 millioner kroner.
– Som jeg informerte om på forrige kvartalspresentasjon, så vi allerede da spor av det som har blitt et tredje kvartal med høy aktivitet i utleiemarkedet, sier selskapets administrerende direktør Bent Oustad i en melding.
Leieinntektene i perioden ble 229,4 millioner kroner, en oppgang fra 175,8 millioner i samme kvartal i fjor.
– I CBD har teamet vårt leid ut de ledige kontorlokalene på Aker Brygge og det siste retail-arealet i Lille Grensen 7. I Nydalen er det signert leiekontrakter på et betydelig areal i Sandakerveien 140, sier Oustad.
Oppsummert opplever Norwegian Property «meget god etterspørsel etter lokaler i alle våre kjerneområder», fortsetter han.
I løpet av kvartalet har aksjen til selskapet blitt avnotert fra Oslo Børs.
– De fleste av våre obligasjonslån er derimot fortsatt børsnotert. Norwegian Property ASA vil derfor fortsette med kvartalsvis rapportering for å gi ulike interessenter innsikt i utviklingen i selskapet, sier Oustad.
Relaterte artikler:
Pandemipreget resultat fra Aker Brygge
For abonnenter