Kjøper industribygg i Moss – vil bygge om til padelhall
Det er Vålerveien 180 i Moss som nå er kjøpt av Erlend Tangen, skriver Moss Avis. Selger er eiendomsselskapet Daimyo.
Partene ønsker ikke å kommentere prisen, men det er nylig registrert en sikringsobligasjon på 40 millioner kroner på eiendommen.
Den nye eieren av bygget ønsker nå å transformere industrilokalene til padelhall, men det krever en omregulering fra kommunen.
– Jeg håper vi virkelig kan få en positiv tilbakemelding fra kommunen på dette. Mitt ønske er å skape nytt liv for eiendommen, og at det skal være lys i vinduene til langt ut på kvelden, sier Tangen til Moss Avis.
Ifølge en dispensasjonssøknad som nå er sendt til Moss kommune, kommer det frem at det er 1000 kvadratmeter som er tiltenkt padelbaner.