DNB Næringseiendom vil bygge på Trondheim Torg

DNB Næringseiendom vil bygge på opptil to etasjer med kontorer på taket av kjøpesenteret Trondheim Torg, skriver Adresseavisen.
Eieren ønsker å bygge på 5700 kvadratmeter i en og to etasjer på taket av kjøpesenteret i Kongens gate 9 og 11, samt på taket av Munkegata 22 og Tinghusplassen 15 og 3.
Bakgrunnen er ifølge avisen at DNB Næringseiendom har gitt tilbud om nye kontorlokaler for Trondheim kommune.
– Det var anbudskonkurransen som utløste tanken at det er mulig å få til nok volum til Trondheim kommune. Etter hvert har vi sett at det uavhengig av kommunen er et lurt grep, for å få til gode, moderne arbeidsplasser i sentrum, sier administrerende direktør Gro Kristin Boge i DNB Næringseiendom til avisen.
Ifølge Boge ønsker DNB Næringseiendom å bygge på uansett om de får kommunen som leietaker videre eller ikke.