Siste ukes transaksjoner: Rolig marked

Oppdatert 22.03.2022 kl 07:10:
Tveco AS har kjøpt Grasdalen 20-30 i Kristiansand av Ivar Mjåland Eiendom. Dette fremkommer av Unions ukesrapport. Handelseiendommen er 4200 kvadratmeter, og er utleid til blant annet Porsche Senter Kristiansand.
Et syndikat tilrettelagt av Clarksons Platou har ifølge den samme ukesrapporten kjøpt Østerskogen 35 i Grimstad av Viking Holding. Industrieiendommen er på om lag 6500 kvadratmeter og er utleid til Viking Holdings datterselskap, Viking Bad.
Base Property har ifølge Pangea Property Partners kjøpt halvparten av Nordsjø Kontorpark i Haugesund. Selgeren av kontoreiendommen er Grønhaug Eienfom.
I den samme rapporten opplyses det at et Carnegie-syndikat har kjøpt Konows gate 67B i Oslo av et Vika Project Finance-syndikat. Kontor- og handelseiendommen er på totalt 19.879 kvadratmeter.
Det opplyses ingen pris for noen av transaksjonene.
På Aurskog har Bakkegruppen kjøpt Finstadhagen 23, ifølge Indre Akershus Blad. Dette er et næringsbygg på 4190 kvadratmeter med en tomt på nær 20 mål. Pris er ikke oppgitt, men eiendommen ble lagt ut med takst til 65 millioner kroner.
I løpet av den siste uken ble det også kjent hvem den nye eieren av bygården i Bygdøy alle 9 i Oslo er. Forrige uke ble eiendommen overtatt av Carl Erik Krefting. Prisantydningen for gården var 150 millioner kroner. Krefting opplyser til EiendomsWatch at prisen lå omtrent på prisantydning.
Tidligere ukesrapporter:
Siste ukes transaksjoner: Ferd Eiendom kjøper utviklingseiendom
Siste ukes transaksjoner: Flere kjente adresser i Bergen i omløp
Siste ukes transaksjoner: Aktiviteten har skjedd utenfor hovedstaden
Siste ukes transaksjoner: Kontorbygg i Oslo sentrum skiftet eier
Siste ukes transaksjoner: Aurora Eiendom øker kjøpesenterporteføljen med 28.585 kvadratmeter
Siste ukes transaksjoner: Grei aktivitet innen lager- og logistikk
Siste ukes transaksjoner: Eiendomsspar kjøpte av Union
Siste ukes transaksjoner: Svenskene inn i Bergen, Mustad og Hagen øker på Lysaker
Siste ukes transaksjoner: Njord-syndikat storhandlet på Liertoppen
Siste ukes transaksjoner: Ny eiendomskjempe etablert i Stavanger
Siste ukes transaksjoner: Aktiv romjul for Public Property Invest
Siste ukes transaksjoner: Full fart inn i jula
Siste ukes transaksjoner: Obos tar halve Solon
Siste ukes transaksjoner: 142 barnehager solgt for over 4,5 milliarder
Siste ukes transaksjoner: Norgeshistoriens største deal ble signert
Siste ukes transaksjoner: Høy aktivitet utenfor Oslo
Siste ukes transaksjoner: Kreftings Carucel posisjonerte seg på Grünerløkka