Slik er Hav Eiendoms reviderte planer for kremtomten foran børsen

Etter å ha fått flere tilbakemeldinger på det første planinitiativet for Sadelmakerbryggen, tomten foran Oslo Børs, leverer Hav Eiendom nå et nytt planinitiativ til Plan- og bygningsetaten (PBE), skriver selskapet i en pressemelding.
– Med innspillene fra PBE har planene for utviklingen av A5 blitt enda bedre. Nå ser vi frem til å komme videre i prosessen, og til å ta fatt på arbeidet med å forvandle denne kjedelige parkeringsplassen til en skikkelig perle, sier Kjell Kalland, administrerende direktør i Hav Eiendom.
(Artikkelen fortsetter under bildet)

I dag er tomten en grå og tilnærmet ubrukt del av byen som brukes som riggområde og oppstillingsplass for busser.
Planinitiativet for Sadelmakerbryggen foreslår at tomten til dels benyttes til kontorbygg med aktive førsteetasjer, serveringstilbud og butikker. Men mesteparten av tomten skal opparbeides med store felles parkarealer.
(Artikkelen fortsetter under bildet)



Relaterte artikler:
Slik vil Hav Eiendom gjøre Bjørvika enda mer populær
For abonnenter