Marcussen: Ønsker endringer i plan- og bygningsloven

Byråd for byutvikling i Oslo kommune, Hanna Marcussen, ønsker lovendringer som gir anledning å pålegge utbyggere at deler av et prosjekt skal være rimeligere boliger.
BYGGER NOK: – De siste seks årene er det satt i gang bygging av rundt 23.000 nye boliger i Oslo. Det betyr at vi i Oslo i senere år har imøtekommet boligbehovet slik befolkningsutviklingen er nå, sier byråd Hanna Marcussen til EiendomsWatch. | Foto: Oslo kommune
BYGGER NOK: – De siste seks årene er det satt i gang bygging av rundt 23.000 nye boliger i Oslo. Det betyr at vi i Oslo i senere år har imøtekommet boligbehovet slik befolkningsutviklingen er nå, sier byråd Hanna Marcussen til EiendomsWatch. | Foto: Oslo kommune

Nylig rettet Organisasjonen for økonomisk samarbeid og utvikling (OECD) kritikk mot det norske boligmarkedet. Det er ifølge OECD to områder som bør adresseres: Det ene er behovet for å øke tilbudet av nye boliger, blant annet ved å lette på reguleringer. Det andre er skatt, der OECD anbefaler gradvise justeringer i skattesystemet for at etablerte boligeiere i mindre grad skal favoriseres.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til EiendomsWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også

SLITER MED PRISHOPP: – Før betalte vi 35 kroner for en kilo paprika. Nå betaler vi 75 kroner, sier restauranteier og driver av Le Benjamin i Oslo, Ove Jakobsen. | Foto: Le Benjamin

Restauranteier: – Nå trenger vi hjelp

For abonnenter